آسانسور ادارات استان قزوین در مسیر استاندارد سازی است

آسانسور ادارات استان قزوین در مسیر استاندارد سازی است

رشد 94 درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال

اخبار تجهیزات ساختمان به نقل از “خبرگزاری مهر” ، سیروس صابری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با بیان مهمترین اولویتها و کارهای انجام شده اظهار داشت:

یکی از کارهای ارزشمند استاندارد در حوزه صادرات ارائه «نشان حلال» است که از نظر اقتصادی برای حضور در بازارهای جهانی هم اهمیت دارد.

وی اضافه کرد:

صدور نشان حلال در قزوین یک امتیاز است که می توانیم کالای حلال خود را به کشورهای اسلامی صادر کرده و درآمد ارزی کسب کنیم.

صابری برگزاری جایزه کیفیت را از دیگر فعالیتهای اداره استاندارد دانست و تصریح کرد:

با ارتقاء جایگاه ملی استاندارد زمینه خدمت رسانی بهتر به مردم فراهم شده است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت:

برای جلب رضایت ارباب رجوع و همکاری با تولیدکنندگان درصددیم فرآیند صدور مجوزها را کوتاه کنیم زیرا اعتقاد داریم استاندارد با صادرات و واردات عجین شده لذا در گمرکات با استقرار نماینده استاندارد به روان سازی کارها کمک کرده ایم.

وی افزود:

باید هزینه تولید را کاهش دهیم تا فضای کسب و کار رونق بگیرد به همین دلیل با روان سازی امور و اصلاح فرآیندها، انعطاف پذیری با صادرکننده و تولیدکننده خوشنام و تعریف بسته های حمایتی و حذف تشریفات اضافی دراستاندارد در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی گام برمی داریم.

از ورود کالای بی کیفیت جلوگیری می کنیم

صابری اضافه کرد:

برای حمایت از کالای ایرانی با ساماندهی واردات از ورود کالای بی کیفیت خارجی جلوگیری و تلاش می کنیم به سمتی برویم تا از واردات کالای خارجی که تولید داخلی دارد هم جلوگیری شود.

وی بیان کرد:

با اجرای طرحهای طاها، رمضان، ویژه نوروز برای کنترل بازار اقدام می کنیم و با گشت های مشترک کیفیت همه گروههای کالایی بررسی می شود.

تجهیزات شهربازی ها استاندارد است

مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت:

یکی ازنگرانی های ما استاندارد بودن وسایل شهربازی هاست تا سلامت مردم و کودکان به خطر نیفتد که در سالهای اخیر با سخت گیری و نظارت های مستمر توانسته ایم امروز به شرایطی برسیم که وسایل غیر استاندارد در این مکانها از چرخه استفاده خارج شده و بیش از ۹۰ درصد شهر بازی ها استاندارد شده است.

وی اضافه کرد:

استاندارد جایگاههای سوخت سی ان جی، زمین های بازی، تولید آسفالت و مصالح ساختمانی به صورت مستمر بازرسی و کنترل می شود.

محصولات تولیدی استان کیفیت خوبی دارد

وی اضافه کرد:

خوشبختانه بیشتر کالاهای تولیدی استان از استاندارد برخوردار است و کیفیت خوبی دارد و با نظارت مستمر تلاش میشود تا محصولات استاندارد در اختیار مردم قرار گیرد.

آسانسورهای ادارات در مسیر استاندارد سازی است

صابری گفت:

برای تامین سلامت مردم به موضوع استاندارد ادارات و برجهای مسکونی حساسیت ویژه داریم و خوشبختانه با تذکر و پیگیری انجام شده بیشتر ادارات برای رفع نواقص فنی و دریافت مجوز استاندارد اقدام کرده اند و روند کارها مطلوب است.

وی یادآورشد:

در ساختمانهای جدید اگر استاندارد آسانسور رعایت نشود پایان کار از سوی شهرداری صادر نمی شود و در برجهای مسکونی هم تذکر لازم داده شده تا رفع عیب شوند.

مدیرکل استاندارد استان بیان کرد:

۸۰ درصد ادارات استان برای استاندارد سازی آسانسورهای خود اقدام کرده اند و ۱۰ دستگاه نیز تاییدیه گرفته اند.

وی گفت:

تدوین استانداردهای جدید، ساماندهی آسانسور ادارات و برجهای مسکونی و شهرک مهرگان، اجرای طرح طاها و استانداردسازی جایگاههای سوخت از اولویت برنامه های امسال است.

صابری اضافه کرد:

ایمنی و سلامت مردم خط قرمز و اولویت اداره استاندارد است و تاکید داریم همه تولیدکنندگان باید کالای استاندارد تولید کنند.

وی اظهارداشت:

هرچند در استاندارد سازی فعالیتها بسیار جدی و سخت گیر هستیم چون سلامت داد و ستد برای ما اهمیت دارد اما به تولید هم کمک می کنیم تا موانع مسیر برطرف شود.

آموزش ها را جدی گرفته ایم

صابری گفت:

در آموزش مدیران کنترل کیفیت، کارمندان و برون سازمانی، ۷۳.۵ درصد رشد داشته ایم، در بسته های ترویجی ۱۷۰ درصد رشد، در صدور پروانه استاندارد با ۹۰ درصد افزایش، روبرو بوده ایم.

وی بیان کرد:

صدور ۲۸ پروانه استاندارد، ۶۷۹ مورد بازرسی از واحدهای سیلندر گاز پرکنی، ۱۱۷  مورد تجهیزات شهر بازی ها و ۶۹۲ مورد بازرسی از مراکز تولیدی، از فعالیتهای چهار ماهه امسال است.

مدیرکل استنادارد استان اظهارداشت:

امسال ۱۲ پروانه استاندارد در استان هم به دلیل نداشتن شرایط لازم باطل شده است.

وی از برگزاری مراسم جایزه ملی کیفیت در مهرماه هم خبرداد و گفت:

مراسم تجلیل از واحدهای استاندارد نمونه استانی و کشوری نیز با حضور مسئولان برگزار خواهد شد.

تله سی یژ باید مجوز استاندارد بگیرد

صابری در خصوص تله سی یژ هم اظهارداشت:

در منطقه کامان و زرشک سرمایه گذاری زیادی شده و ما هم تلاش می کنیم ضمن همکاری با شهرداری و متولیان امر این مرکز تفریحی بزودی راه اندازی شود اما به سلامت مردم هم اهمیت می دهیم.

وی بیان کرد:

هرگز در مسیر راه اندازی این مکان مانع تراشی نخواهیم کرد اما انتظار داریم نواقص اعلام شده از سوی اداره استاندارد بسرعت برطرف شود تا شاهد حوادث ناگوار در این مرکز تفریحی نباشیم و به نظر می رسد تا تاییدیه استاندارد نگیرد افتتاح آن منطقی نیست.

ساختمان پژوهشگاه به اداره استاندارد تحویل شود

صابری بیان کرد:

ساختمان سابق استاندارد به اداره تعزیرات حکومتی تحویل شد و به جای آن ساختمان این اداره برای راه اندازی پژوهشگاه اختصاص یافته اما هنوز مراحل ثبت طی نشده و واگذار نشده است.

 

مدیرکل استاندارد استان یادآورشد:

استان قزوین با داشتن بیش از ۳ هزار واحد صنعتی نیازمند داشتن پژوهشگاه استاندارد است تا برای امور فنی و آزمایشگاهی و تحقیقاتی از مراجعه به سایر استانها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد:

تاکنون برای این ساختمان ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده و امیدواریم با تعیین تکلیف ساختمان بتوانیم مراحل آماده سازی آن را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

Related Posts

تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد

تعادل بازار خانه‌های کوچک به‌هم خورد

بیشتر آسانسورهای لرستان بوی مرگ می‌دهند!

بیشتر آسانسورهای لرستان بوی مرگ می‌دهند!

رشد ۲۰ درصدی قیمت ساختمان در سال آینده

رشد ۲۰ درصدی قیمت ساختمان در سال آینده

نظری یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *