پیمانکاران چگونه استاندارد بودن مصالح ساختمانی را تشخیص دهند؟

پیمانکاران چگونه استاندارد بودن مصالح ساختمانی را تشخیص دهند؟

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، مدیرکل استاندارد ایلام گفت:

علامت استاندارد حک شده بر روی مصالح و فرآورده‌های تولیدی با توجه به امکان جعل توسط متخلفین، به منزله اعتبار علامت استاندارد نیست لذا ‘نشان استاندارد ترکیبی از علامت استاندارد و کد رهگیری ده رقمی است.

«مهناز همتی»  اظهار کرد:

در حال حاضر واحدهای تولیدی صنایع ساختمانی  تحت پوشش این اداره کل در استان موفق به دریافت  ۶۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران  برای محصولات تولیدی خود شده‌اند.

وی با بیان اینکه این پروانه‌ها برای فرآورده‌هایی از جمله بتن آماده، بلوک پلی استایرن، سنگدانه ریز و درشت مورد مصرف در بتن، موزاییک، گچ ساختمانی ،پنل رسی باربر و غیرباربر، سیمان پرتلند،آجررسی ولوله پلی‌اتیلن صادر شده است، ادامه داد:

با تصویب شورای فنی استان ایلام کلیه پیمانکاران طرح های مهم و عمده و نیز پروژه های ملی ملزم به استفاده از مواد و مصالح ساختمانی استاندارد هستند.

مدیرکل استاندارد ایلام گفت:

استفاده از مصالح ساختمانی دارای نشان استاندارد و کد رهگیری ده رقمی معتبر، در ساختمان‌سازی الزامی است و علامت استاندارد حک شده بر روی مصالح و فرآورده‌های تولیدی با توجه به امکان جعل توسط متخلفین، به منزله اعتبار علامت استاندارد نیست لذا ‘نشان استاندارد ترکیبی از علامت استاندارد و کد رهگیری ده رقمی است.

وی اعلام کرد:

مالکان و ناظران به منظور اعتبارسنجی و اطمینان از اصالت علامت استاندارد حک شده بر روی کالاها، از طریق ارسال کد رهگیری ده رقمی استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ اقدام و اطلاعات مربوط به آن فرآورده را اخذ کنند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star