افزایش بیش از ۲۵ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

افزایش بیش از ۲۵ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، مرکز آمار میزان تورم مصالح ساختمانی در تهران را اعلام کرد که بر اساس آن تورم گروه «آهن‌آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۴۵ درصد نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل مصالح ساختمانی در فصل تابستان داشته است.

 طبق اعلام مرکز آمار، درصد تغییرات میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٧ نسبت به میانگین شاخص در چهار فصل منتهی به تابستان سال ١٣٩۶ معادل ٢۶,٧ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (١٧.۴ درصد) با افزایش روبرو بوده است.

همچنین شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تابستان ١٣٩٧ به ٣١۵,۴ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل که ٢۵٠.٨ بود معادل ٢۵.٧ درصد و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل معادل ۴٩.١ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس، شاخص قیمت گروه «آهن‌آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۴۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل در فصل تابستان داشته است.

گروه «چوب» نیز با ۶۴.٣ درصد افزایش قیمت و گروه «خدمات» با چهار درصد افزایش قیمت به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان امسال داشته‌اند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star