تغییرات قیمت مصالح ساختمانی در نیمه دوم سال ۹۶

تغییرات قیمت مصالح ساختمانی در نیمه دوم سال ۹۶

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست” ، مرکز آمار با انتشار نتایج طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی – نیمه دوم ١٣٩۶ اعلام کرد:

در مقایسه‌ تمامی ١٢٧ قلم مورد آمارگیری این دوره، «چوب چهار تراش خارجی» با ۸۸.۲ درصد دارای بیشترین افزایش و «کول سیمانی» با ١١.۴ درصد دارای بیشترین کاهش در متوسط قیمت نسبت به دوره‌ قبل بوده‌اند.

‌طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی از سال ١٣۶۵ به ‌صورت شش‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به قیمت مصالح ساختمانی (١٢٧ قلم) با مراجعه به تولیدکنندگان یا عمده‌فروشان مصالح ساختمانی و با استفاده از تبلت، جمع ‌آوری می‌ شود.

آمارهای مربوط به نیمه‌ دوم سال ١٣٩۶ به‌ صورت زیر است:

در مقایسه‌ تمامی ١٢٧ قلم مورد آمارگیری این دوره، «چوب چهار تراش خارجی» با ۸۸.۲ درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «کول سیمانی» با ١١.۴ درصد دارای بیشترین کاهش در متوسط قیمت نسبت به دوره‌ قبل بوده‌اند.

همچنین، مقایسه‌ متوسط قیمت در این دوره با دوره‌ مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیشترین افزایش قیمت مربوط به «ورق برنز» با ۱۰۶.۹ درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط «پلاستوفوم (یونولیت) ٢٠ کیلوگرم در مترمکعب» با ۷.۳ درصد بوده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star