تقویت دانش و ارتقای خدمات فنی‌ومهندسی، راهگشای توسعه نظام مهندسی ساختمان

تقویت دانش و ارتقای خدمات فنی‌ومهندسی

اخبار صنعت ساختمان به نقل از ایسنا:

دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری گفت: رشد و اعتلای نظام مهندسی ساختمان و بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی با برگزاری کنفرانسها و گردهمای تخصصی و تبادل اطلاعات فراهم می شود.

به گزارش ایسنا، رامین کرمی، دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری در نشستی خبری با اشاره به اینکه رشد و اعتلای نظام مهندسی ساختمان، تقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای اسلامی معماری و شهرسازی و بالا بردن کیفیت خدمات مهندسی است اظهار کرد: بنابراین ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه و صنوف ساختمان در راستای طرحهای توسعه و آبادانی با برگزاری کنفرانس ها و گردهمایی های تخصصی و تبادل اطلاعات در داخل کشور و سطح بین الملل حاصل می شود.

وی تصریح کرد: بنابراین جهت دستیابی به اهداف فوق کاهش مصرف انرژی، تکنولوژیهای نوین، مصالح ساختمانی استاندارد در راستای منویات مقام معظم رهبری رقم خورد.


 بیشتربدانبد:           لیست تولیدکنندگان سنگ ساختمانی

 بیشتربدانبد:           لیست طراح دکوراسیون داخلی


دبیر کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری، برگزاری بیش از ۵۰ جلسه طی ۱۰ ماه گذشته، همکاری بیش از ۲۰ شرکت تولیدی صنعتی پیشرو در صنعت تاسیسات، مشارکت بیش از ۳۰ وزارتخانه و سازمان از بخش دولتی و خصوصی، عقد تفاهم نامه های معتبر با ISI، SILivca و چند ژورنال و فدارسیون و اتاق بازرگانی، برگزاری بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی و تخصصی و انتقال تجربه از صنعتگران و صاحبان تکنولوژی، ارائه بیش از ۳۰ مقاله از ۱۵۰ مقاله اصلی و برگزاری ۵۰ نشست تخصصی با دیگاه زیرساخت شهری، قوانین و مقررات ملی و توجه به موضوعات آینده پژوهی، بهینه سازی مصرف انرژی و بازچرخانی و مدیریت مصرف آب و سایر تکنولوژِهای مدرن را از جمله محورهای برگزار شده در کنفرانس برشمرد.

سازمان نظام مهندسی استان تهران نخستین کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری را با هدف افزایش بهره وری ساختمان و کاهش مصرف انرژی را در روزهای سوم و چهارم مرداد ماه در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌کند.

عابدی ترکی، دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری نیز در نشست خبری امروز گفت: ما در کشور بیش از ۴۰۰ نفر عضو داریم که در سازمان نظام مهندسی کل کشور در ۷ رشته تخصص عمران، تاسیسات برق، نقشه برداری و ترافیک و شهرسازی به ارائه خدمات می پردازند.

وی تصریح کرد: یکی از رشته های مهم ساختمان بحث تاسیسات ساختمان است که این صنعت با آرامش و ایمنی و بهره وری آنرا در جهت ارایه خدمات بهتر انجام می دهد.

ترکی ادامه داد: اهمیت صنعت تاسیسات در واقع با پیچیده شدن ساختمان روز به روز مشخص می شود که از جمله آن سیستم آب و فاضلاب و سیستم تهویه و سیستم هوشمند و آسانسور است. در همین راستا سازمان نظام مهندسی استان تهران این کنفرانس را به مدت دو روز (۳، ۴) مرداد ماه برگزار می کند.

ترکی تاکید کرد: هماهنگی لازم با کمیته شورای سیاست گذاری، کمیته اجرایی. علمی و صنعت انجام شده است. همچنین طراحی و راه اندازی سایت کنفرانس انجام شده به طوری که بیش از ۷۰۰ نفر از مهندسین این بخش ثبت نام کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: در کنار این کنفرانس نمایشگاه توانمندیها که نقش راهبری بازار را دارند برگزار خواهد شد همچنین کارگروه تخصصی برای ارتقای پایه برگزار می شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star