تولید ترموستات محیطی رادیویی کولر آبی در کشور

تولید ترموستات محیطی رادیویی کولر آبی در کشور

اخبار تجهیزات ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، فناوران کشورمان با پشتیبانی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا)موفق به طراحی و تولید ترموستات خودکار (اتوماتیک) محیطی رادیویی کولر آبی شدند.

هادی قزاقی مدیرعامل شرکت طراح این ترموستات در رابطه با مشخصات فنی این محصول گفت:

ترموستات کولر آبی، با قابلیت قطع دو قطب و محافظت در برابر برق گرفتگی(تشخیص جریان نشتی)، دارای حالت اتوماتیک و دستی، تایمر روشنایی و تایمر خاموشی به‌طور خاص در زمینه کنترل‌کننده سرمایش کولر آبی تعریف شده است.


بیشتر بدانید:برترین تولید کنندگان دریچه کولر


قزاقی با بیان این مطلب که طراحی یک ترموستات جامع که به یک رابط کاربری ساده و در عین حال توانا مجهز باشد، همچنین بتواند در مورد اصلاح الگوی مصرف و کاهش هزینه‌ها به کاربران کمک کرده و منجر به زیبایی نمای ساختمان نیز شود، از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد:

محصول مورد نظر یک ترموستات هوشمند است که با طراحی و پیاده‌سازی روش‌های مختلفی مانند برنامه‌ریزی مطابق با استاندارد، تایمر خاموشی، تایمر روشنایی با قابلیت انتخاب روشن/خاموش بودن فن و پمپ، یکپارچه در داخل برد اصلی ترموستات، مشکلات موجود در ترموستات‌های دیگر را رفع کرده است.

وی افزود:

این دستگاه، مجهز به یک واحد پردازش مرکزی بوده و با یک رابط کاربری گرافیکی، یک یا چند ماژول حافظه، یک سنسور دما و یک مدار درایور خروجی در ارتباط است.

واحد پردازش بر اساس دستور کلیدهای ورودی از کاربر و اطلاعات سنسور دما و منطبق با برنامه‌ها و کنترل روتین مربوط به هر حالت، توسط مدار درایور خروجی که از نوع رله است، به کنترل کولر آبی می‌پردازد.

قزاقی با اشاره به ویژگی و مزایای این محصول گفت:

این محصول دارای سیستم تشخیص جریان نشتی، ارسال فرمان روشن/خاموش بر اساس دمای محیط و تایمر، قطع برق فاز و نول در صورت تشخیص اتصالی، قطع برق فاز و نول در زمان خاموش بودن ترموستات است.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این طرح تایمر خاموشی است، ادامه داد:

این ترموستات این قابلیت را فراهم کرده تا هنگامی که ترموستات خاموش است، کاربر وضعیت فن و پمپ و زمان روشن شدن ترموستات از ۱۵ دقیقه تا ۱۲ ساعت را تنظیم کرده و پس از گذشت زمان مورد نظر، کولر با وضعیت انتخاب‌شده روشن شود.

وی تصریح کرد:

نکته مهم در این زمینه این است که برخلاف سایر محصولات مشابه که دارای رابط کاربری گرافیکی هستند، در این محصول نوآورانه تنها از یک میکروکنترلر AVR مشترک بین ترموستات و رابط کاربری استفاده شده است.

با این کار قیمت و پیچیدگی محصول به شدت کاهش یافته و از نهایت قدرت میکروکنترلر به شکل کاملا مفید بهره‌برداری می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، قزاقی در رابطه با بازار مصرف این محصول گفت:

به‌طور کلی مصرف‌کنندگان عمده این دستگاه همه کسانی هستند که از کولر آبی استفاده می‌کنند.

بر اساس آمار تولید کولر در کشور، مصرف کلی بازار بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه در سال است.

همچنین سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار سیستم تهویه مطبوع تبخیری کولر آبی تبخیری تولید می‌شود و به همین میزان به کنترلر کولر آبی نیاز است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star