یزد میزبان ششمین کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین

یزد میزبان ششمین کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، ششمین کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران به میزبانی دانشگاه یزد و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار می‌شود.

 «علیرضا فرشید» رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به برگزاری این کنفرانس در روزهای ۱۹ و ۲۰ مهرماه با حضور متخصصانی از کشورهایی مانند استرالیا، آمریکا و انگلستان، اضافه کرد:

این کنفرانس با هدف تحکیم همکاری‌های علمی و تخصصی سازمان و جامعه‌ دانشگاهی، در محورهایی همچون مصالح نوین در مهندسی عمران، بهسازی و مقاوم‌سازی سیستم‌های کنترل لرزه‌ای، مصالح و فناوری‌های سازگار با محیط زیست، فناوری‌های نوین ساخت، بهینه سازی و سبک سازی سازه‌ها، روش‌های عددی و محاسباتی در مهندسی عمران و ژئوتکنیک و راهسازی برگزار می‌شود.

وی افزود:

به دنبال ثبت جهانی یزد و توجه خاص به معماری اصیل منطقه، این کنفرانس مهمترین محور کاری خود را بر مبنای روش‌های نوین اجرای سازه های سنتی و بومی قرار داده است .

دکتر «رضا مرشد» عضو کمیسیون تخصصی عمران سازمان و رییس دانشکده عمران دانشگاه یزد نیز که مدیریت برگزاری این کنفرانس را عهده‌دار است، از دریافت ۲۵۰ مقاله حول محورهای کنفرانس خبر داد و افزود:

از این تعداد ۱۸۰ مقاله توسط داوران کنفرانس برای ارائه انتخاب شده که ۱۲۰ مورد آنها به صورت پوستر است و بقیه در نشست‌های دو روزه کنفرانس به صورت شفاهی ارائه می شود .

به گفته وی، در حاشیه‌ی این کنفرانس نیز هشت کارگاه آموزشی نیز با مدیریت متخصصان داخلی و خارجی با تکیه بر بهسازی لرزه‌ای برگزار می‌شود که ۳۰۰ نفر مهندسان و استادان و دانشجویان در آن‌ها شرکت خواهند داشت .

یاداور می‌شود، براساس هماهنگی‌های انجام شده، شرکت در این کنفرانس برای مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز امتیاز آموزشی دربردارد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star