خراسان جنوبی | حداکثر استفاده  از ظرفیت مرزی بودن کارخانه سیمان باقران  صورت گیرد

خراسان جنوبی | حداکثر استفاده از ظرفیت مرزی بودن کارخانه سیمان باقران صورت گیرد

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  محمدمهدی مروج الشریعه عصر امروز در آیین افتتاح  خط تولید کارخانه سیمان باقران با استفاده از سوخت گاز طبیعی که  با اعتبار ۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید با اشاره به تشکیل شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور اظهارداشت:

تشکیلات شورای توسعه وامنیت پایدار شرق و غرب کشور با پوشش استان های آذربایجان غربی،کردستان ،کرمانشاه ،ایلام ،خراسان رضوی،خراسان جنوبی،سیستان وبلوچستان ،کرمان و هرمزگان در جلسه شورای عالی امنیت ملی در سال ۸۶ به تصویب رسیده است.

وی افزود:

طرح توسعه وتسهیل سرمایه گذاری در شرق وغرب کشور به عنوان یکی از موضوعات مورد توجه شورای توسعه ،حاوی امتیازات ومشوق هایی برای سرمایه گذاران در نقاط مصوب این شورا است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تهیه وتنظیم سندهای توسعه مرزی این استانها بر عهده ی استان خراسان جنوبی گذاشته شده است تاکید کرد:

از فرصت بوجود آمده برای معرفی طرح های مهم استان برای طرح وتوصیب بودجه در این شورا باید نهایت استفاده شود.

مروج الشریعه از رفع مشکلات نقدینگی کارخانه فولاد قاین خبر داد وافزود:

در دیدار با مدیر عامل بانک کشاورزی کشور قول مساعد برای رفع بخشی از کمبود نقدینگی کارخانه سیمان باقران نیز داده شده است که امیدواریم با پیگیری های مسئولین این کارخانه بزودی شاهد این مهم باشیم.

وی بر استفاده هر چه بیشتر از مرزی بودن این کارخانه تاکید کرد و اذعان داشت:

کمترکارخانه سیمانی در محور شرق در مرز داریم واین بهترین فرصت برای بدست گرفتن بازار کشورهای پاکستان و افغانستان وسپس سایر کشورهای حوزه خلیج فارس است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت خوب صادرات این کارخانه وموقعیت جغرافیایی ونزدیکی به مرز کفت:

پیگیری ورایزنی های لازم از سوی دولت و استانداری برای صادرات تولیدات این کارخانه در حال انجام است.

فرماندار شهرستان درمیان نیز در این جلسه اظهار داشت:

کارخانه سیمان باقران در حال حاضر بعنوان قطب اول اقتصادی شهرستان درمیان بوده وبه عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی استان خراسان جنوبی مطرح است.

محمدبشیری زاده افزود:

این کارخانه با توجه بخ نزدیکی شهرستان به کشور افغانستان می تواند به عنوان نزدیک ترین کارخانه سیمان کشور به افغانستان مطرح باشد تا از ظرفیت های صادرات به این کشور بهره بگیرد.

وی با اشاره به اشتغال مستقیم ۳۲۰نفر از در این کارخانه در حال حاضر گفت:

ظرفیت تولید ۲هزار و۵۰۰ تن سیمان در روز توانسته زمینه اشتغال برای بیش از ۲ هزار نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند و به نوعی با توجه به جمعیت ۵۵هزار نفری شهرستان در میان با اراه اندازی این کارخانه ۲۰ درصد جمعیت شهرستان از اشتغال آن بهر ه مند می شوند.

بشیری زاده بیان داشت:

با راه انداز ی بازارچه میل ۷۳ در سال ۲۰ میلیارد تومان به نفع این کارخانه بود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star