فروش آهن در خراسان‌شمالی در محاصره دلال‌ها

فروش آهن در خراسان‌شمالی در محاصره دلال‌ها

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان بجنورد گفت:

فروش آهن در این استان بیشتر توسط دلال‌ها صورت می‌گیرد.

«دلاور حصاری» افزود:

متأسفانه خرید آهن در این استان بیشتر توسط آهن‌فروشی‌هایی صورت می‌گیرد که در زمینه فروش آهن تخصص کافی ندارند و یا این‌که بیشتر دلال بازار هستند.

وی با تصریح بر این‌که خراسان‌شمالی یکی از لرزه‌خیزترین استان‌های کشور است بنابراین باید به هنگام ساخت و ساز بر کیفیت آهن و مصالح ساختمانی توجه ویژه کرد، ادامه داد:

متأسفانه افرادی که در زمینه آهن تخصص کافی ندارند در خصوص مسائلی چون تفاوت میلگرد A2 با میلگرد A3 اطلاعات کافی نیز ندارند.

حصاری اظهار کرد:

در زمان بروز زلزله به هنگام زمین‌لرزه اگر میلگرد A3 در ساختمان نیز جابجا شود دوباره پس از اتمام زمین‌لرزه سرجای خود باز می‌گردد اما میلگرد A2 اینگونه نیست و به هنگام زلزله مانند قارچ بیرون می‌زند و ساختمان دچار خسارت می‌شود.

وی از شهروندان خواست تا آهن و میلگرد مورد نیاز خود را از آهن‌فروشان دارای پروانه کسب و افرادی که در این زمینه حرفه‌ای هستند خریداری کنند تا به هنگام بروز حادثه طبیعی دچار خسارت نشوند.

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان بجنورد خاطرنشان کرد:

از سوی دیگر از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز درخواست می‌شود تا آزمایشگاهی داشته باشد تا مهندس ناظر این سازمان به هنگام نظارت در روند ساخت و ساز یک منزل مسکونی قطعه ای از آهن و میلگرد در حال استفاده را در آزمایشگاه مورد ارزیابی قرار دهد که در حقیقت میلگرد بکار گرفته شده در ساختمان از نوع A3    یا از نوع A2 است.

وی خاطرنشان کرد:

آهن‌فروشانی که دارای پروانه کسب و یا از تخصص کافی برخوردار هستند، کالای مورد نیاز خود را از بورس خریداری کرده در نتیجه خرید از این مکان‌ها قابل اعتمادتر است.

حصاری در ادامه به روند افزایشی قیمت آهن و میلگرد طی سال جاری اشاره کرد و گفت:

میزان خرید و فروش آهن و میلگرد در سال جاری حدود ۶۰ درصد کاهش یافته که این نشان از آن دارد که میزان ساخت و ساز نیز به همین مقدار در این استان کاهش یافته است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star