همه چیز در مورد درب‌های ضد سرقت و ضد حریق

همه چیز در مورد درب‌های ضد سرقت و ضد حریق

اخبار تجهیزات ساختمان به نقل از “خبرگزاری مهر” ، سارقان همیشه به دنبال ساده‌ترین راه برای ورود به ساختمان هستند و درب ورودی یک ساختمان نخستین جایی است که با آن برخورد می‌کنند، تحقیقات نشان داده که هر سارق چند دقیقه برای باز کردن درب ورودی زمان صرف کرده و اگر موفق نشد برای اینکه شناسایی نشود، محل را ترک می‌کند.

درب ضد سرقت یکی از انواع درب‌های امنیتی است که مقابل ورود دزد به ساختمان مقاوم است، همچنین یک درب‌های ضد سرقت خوب باید در برابر آتش سوزی، صدا، رطوبت و سرما هم مقاوم باشد.

درب‌های ضد سرقت بیشتر به عنوان ورودی ساختمان‌های مسکونی بزرگ، ساختمان‌های تجاری و مراکز مهم دولتی مانند بانک‌ها استفاده می‌شوند.

امروزه علاوه بر درب ضد سرقت برای افزایش امنیت ساختمان از پنجره‌های امنیتی ضد سرقت هم استفاده می شود.

اجزا و قطعات درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت: قفل یکی از اجزای مهم درب های ضد سرقت محسوب می شود، امروزه بیشتر از قفل هوشمند برقی یا الکترونیکی برای درب ضد سرقت استفاده می‌شود.

قفل‌های هوشمند محبوبیت بالایی دارند، برای ورود باید یک کلید الکترونیکی داشته باشید و به راحتی می توانید درب را با گوشی هوشمند خود کنترل کنید.

اگر کسی بخواهد به زور وارد شود آلارم قفل به صدا درآمده و صاحبخانه را آگاه می‌کند.

لولا: یکی دیگر از اجزای مهم درب ضد سرقت، لولا می باشد.

لولای درب ضد سرقت از داخل و خارج پنهان است و سارق نمی تواند به راحتی با اهرم کردن لولا درب را باز کند.

زنجیر درب: یکی از اجزای اختیاری درب ضد سرقت، زنجیر درب است، این باعث می‌شود که درب را کمی باز کنید و شخصی که پشت درب است را به راحتی ببینید.

چشمی: یک لنز کوچک است که به افراد اجازه می دهد بدون باز کردن درب، فردی که بیرون است را ببینند.

انواع درب ضد سرقت

درب ضد سرقت از نظر جنس قاب به انواع مختلفی تقسیم می‌شود:

درب ضد سرقت چوبی: این نوع درب ضد سرقت می تواند یک درب چوبی یا یک درب کامپوزیت با روکش چوب باشد، ساختار درونی این نوع درب‌ها می‌تواند چوب یا پشم سنگ نسوز باشد.

درب ضد سرقت فولادی یا آهنی: درب ضد سرقت آهنی دارای یک ساختار درونی چوبی یا پلی اورتان است، اما روکش آن می‌تواند فولادی یا آهنی باشد.

درب ضد سرقت آلومینیومی: درب‌های ورودی آلومینیومی هم دارای روکش آلومینیومی یا چوبی هستند.

درب ضد سرقت آلومینیومی عایق حرارتی خوبی هستند و ویژگی‌های امنیتی پیشرفته را فراهم می‌کنند.

ساختار درونی درب ضد سرقت آلومینیومی از پشم سنگ نسوز یا فوم پی یو ساخته می‌شود.

درب ضد سرقت کامپوزیت: این نوع درب ضد سرقت دارای ساختار درونی پوشیده شده با شیشه و پلاستیک یا چوب بوده و روکش آن چوب یا آلومینیوم است.

درب ضد سرقت PVCu: در این نوع درب ها ساختار درونی پر از چوب یا فوم پی یو است.

کارشناسان بر این باورند که برای ساختمان‌های مسکونی درب ضد سرقت چوبی و برای کارگاه‌ها و کارخانه‌ها درب ضد سرقت فولادی یا آهنی بهترین انتخاب است.

درب ضد حریق

درب ضد حریق یا درب ضد آتش به انگلیسی Fireproof door یا Fire door یکی از انواع درب‌های امنیتی است که در برابر آتش، حرارت و دود مقاوم بوده و به عنوان درب خروج اضطراری هم استفاده می‌شود.

استفاده از درب‌های ضد حریق در مراکز دولتی مانند بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و نیروگاه‌ها، کارخانه‌ها، کتابخانه‌ها و حتی درب ورودی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های مسکونی و تجاری ضروری است.

بیشتر درب‌های ضد حریق از آهن یا فولاد ساخته می‌شوند ولی ساختار درونی آنها می‌تواند از جنس شیشه، سنگ گچ، فولاد، چوب، تخته ورمیکولیت و آلومینیوم ساخته شود.

درب‌های ضد حریق براساس زمان مقاومتی که در برابر آتش و حرارت دارند با هم متفاوت هستند؛ یک درب ضد حریق می‌تواند ۲۰ دقیقه، ۳۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه، ۶۰ دقیقه و یا ۹۰ دقیقه در برابر آتش مقاومت کند.

یک درب ضد سرقت استاندارد باید دارای لولای فولادی ضد حریق، نوار دود بند، قفل و دستگیره خروج اضطراری باشد.

بیشتر درب‌های ضد حریق به یک سیستم مغناطیسی زنگ خطر آتش سوزی متصل هستند که در هنگام آتش سوزی خود به خود بسته می‌شوند.

همچنین برخی درب‌های ضد سرقت دارای یک پنجره شیشه‌ای ضد حریق هستند.

خرید اینترنتی درب ضد سرقت

امروزه با فرگیر شدن کامپیوترها، لپ تاپ، موبایل و فراگیر شدن اینترنت شما در منزل، محل کار، زمان استراحت و.. می‌توانیم با مراجعه به فروشگاه‌های آنلاین خرید هوشمندانه و دقیق‌تری داشته باشیم.

گروه صنعتی درکو نیز با توجه به نیاز بازار از سال ۹۵ با راه اندازی فروش اینترنتی درب ضد سرقت و داخلی بر آن شد تا بتواند نیاز بخش مهمی از خریداران محترم خود را در این زمینه رفع کند، ما با ارائه بیش از ۷۰۰ نوع محصول در سایت و اعلام قیمت‌های رقابتی در درب ضد سرقت، درب ضد حریق و درب داخلی و ایجاد بستر اعتمادی برای شما خریدار محترم می‌خواهیم تا به شما بهترین خدمات را ارائه دهیم.

سایت درکو بورس انواع درب‌های ضد سرقت ساخت کشورهای ایران، چین و ترکیه است که می‌توانید از میان صد ها مدل متنوع درب دلخواه خود را با مشاوره رایگان از ما خریداری کنید.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star