اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری مهر” ، محمدرضا اخوان عبداللهیان در جلسه شورای مسکن خراسان رضوی اظهار کرد: طبق برنامه ریزیهای انجام شده پرونده مسکن مهر استان در سال ۹۸ بسته خواهد شد.

وی افزود: در مجموع ۱۲۰ هزار و ۶۰۱ واحد مسکن مهر در استان احداث شده که هم اکنون دارای ۹۲.۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی است و از این تعداد ۹۳ هزار و ۹۴۸ واحد افتتاح و ۲۰ هزار و ۹۰۹ واحد افتتاح نشده که ۷ هزار و ۵۴۴ واحد آن دارای متقاضی و ۱۳ هزار و ۳۶۵ واحد آن فاقد متقاضی است.

همچنین در ادامه جلسه معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز اظهار کرد: هیچ مشکلی در تأمین ملزومات حوزه صنعت ساختمان نداریم و مسکن می تواند نقش اساسی در رونق تولید ایفا کند، چرا که ما در صنعت ساختمان هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم و تمام امکانات مورد نیاز ساخت ساختمان های زیر ۱۲ طبقه در کشور تولید میشود.

مازیار حسینی افزود: در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، بخش خصوصی مورد توجه قرار خواهد گرفت و اختیارات به استانداران تفویض می‌شود تا با سازندگان خوشنام همکاری کنند.

وی بیان کرد: برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ در کنار تکمیل مسکن مهر، از برنامه‌هایی است که بر اساس آمار واقعی از نیاز به مسکن در کشور در دستور کار قرار دارد.

حسینی گفت: دولت از ساخت و تولید مسکن روستایی نیز حمایت می‌کند چرا که رشد اقتصادی در حوزه کشاورزی درسالهای اخیر رونق گرفته و در برخی موارد منجر به مهاجرت معکوس شده و کمک به نوسازی و بهسازی مسکن در روستاها نیز می تواند در ادامه این اتفاق خوب موثر باشد.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star