پیشنهاد توقف فعالیت معادن ماسه و سیمان در پایتخت

پیشنهاد توقف فعالیت معادن ماسه و سیمان در پایتخت

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، توقف فعالیت معادن ماسه و سیمان در پایتخت در بررسی ماده ۶۲ برنامه سوم توسعه شهرداری تهران از سوی عضو شورای شهر تهران پیشنهاد شد.

 صبح امروز بررسی مفادی دیگر از برنامه ۹۶ ماده‌ای سوم توسعه شهرداری تهران روی میز بررسی اعضای شورا قرار گرفت و در بررسی ماده ۶۲ حواشی ایجاد شد و سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی شورای شهر با انتقاد از ادبیات این ماده که در مورد لزوم حفاظت از فضای سبز و رود دره ها بود، گفت:

انشاء این ماده بچه‌گانه و دبیرستانی است.

این گونه سخنان معاون شهردار به مذاق اعضای شورا خوش نیامد و امینی نایب رئیس شورا که ادراه شورا را برعهده داشت در اعتراض به این گونه سخنان گفت:

چرا به اعضا توهین می‌کنید و هرچه سریعتر باید از اعضا عذرخواهی کنید.

امینی ادامه داد:

شما و کارشناستان در تمام جلسات تخصصی شورا و کمیسیون تلفیق حضور داشتید و اگر به انشاء و ادبیات برنامه انتقادی داشتید باید همان جا می گفتید تا اصلاح شود.

الهام فخاری با انتقاد از توهین معاون شهردار به اعضاء گفت:

چرا شما یک انشاء ساده را به بچه ها و دبیرستانی ها نسبت دادید در حالی که ما مدعی شهر دوستدار کودک هستیم و حرف بچه‌ها معتبر است و دلیل ضعف ادبیات متن نباید بچه‌ها باشند.

سکینه اشرفی نیز در واکنش به اعتراضات ضمن عذرخواهی از اعضای شورای شهر گفت:

من از اعضا عذرخواهی می‌کنم اما باید به کمیته حقوقی اجازه دهیم تا حداقل انشاء این مواد را درست کند.

ابراهیم خلیل ابادی در این ماده پیشنهاد داد که ادامه فعالیت معادن شن و ماسه وسیمان در تهران متوقف شود.

 براساس ماده ۶۲ برنامه سوم توسعه، شهرداری موظف است به منظور حفظ ذخایر زیستی نسبت به حفظ حریم تهران ، رود دره‌ها، قنات‌ها، منابع آبی و … اقدام کنند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star