لرستان|کارخانه سیمان سفید در شهرستان ازنا احداث می‌شود

لرستان|کارخانه سیمان سفید در شهرستان ازنا احداث می‌شود

اخبار مصالح ساختمان به نقل از “خبرگزاری تسنیم”، محمد محمدی نژاد فرماندار ازنا ضمن عرض تسلیت دهه فاطمیه اظهار داشت:

ما باید قدر امام و شهدا را بدانیم که تحقق این انقلاب را مدیون آنها هستیم؛ رمز موفقیت و ایستادگی دربرابر دشمنان انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال، رهبری مقام معظم رهبری و مردم و حضور آنها در صحنه است.

فرماندار ازنا با اشاره به فعالیت‌های شهرستان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد:

اجرای اقتصاد مقاومتی با همکاری دولت و دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار با ارایه ۲۵۰ طرح و پیش بینی ۶۴ میلیارد اعتبار به شهرستان تا حدودی محقق خواهد شد؛ دو روستا را برای الگو تحقق اقتصاد مقاومتی و ریشه کنی بیکار مرکز هدف قرار دادیم.

وی با اشاره به بحث کارورزی خاطر نشان کرد:

سهم شهرستان ازنا در این طرح ۲۷۰ نفر است که در شرکت‌ها مشغول به کار هستند؛ در بحث مهارت آموزی در سطح شهرستان با همکاری فنی و حرفه‌ای ازنا ایجاد اشتغال و آموزش کرده است.

محمدی نژاد گفت:

در ایام الله دهه فجر ۷۱ پروژه کلنگ زنی و افتتاحیه خواهد شد که بالغ ۷۹۳میلیارد هزینه شده است؛ کارخانه سیمان سفید ازنا نیز با سرمایه گذاری یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان و با اشتغال ۵۰۰ نفر احداث می‌شود.

فرماندار شهرستان ازنا با اشاره به کشت گل محمدی در این شهرستان عنوان کرد:

یک هزار هکتار زیر کشت گل محمدی قرار خواهد گرفت و کارخانه اسانس گیری در ازنا احداث و ۱۰۰ نفر از فارغ تحصیلان کشاورزی به کار گرفته می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد:

در ازنا یک نیرو گاه خورشیدی در ۲۰هزار هکتار با ظرفیت تولید ۱۰هزار مگا وات برق کلنگ زنی می‌شود.

محمدی نژاد بیان کرد:

باند هلی کوپتر بیمارستان و چند خانه بهداشت آماده بهره‌برداری است و درمانگاه مجهز تامین اجتماعی در حوزه خدمات به اشخاص تحت پوشش بیمه خدمات درمانی می‌دهد.

فرماندار شهرستان ازنا  با اشاره به پروژه‌های بهداشتی و درمانی تصریح کرد:

بخش دیالیز ازنا با همکاری دولت وخیرین سلامت شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود:

هواشناسی ازنا با  یک سیستم  هوا شناسی به ارزش ۳۴۰ میلیارد استقرار داده است.

محمدی نژاد با اشاره به وضعیت کارخانه فولاد بیان کرد:

۹۵ درصد تجهیزات کارخانه فولاد وارد شده است که به  علت تحریم‌ها و ماندن در بنادر نیاز به نوسازی دارد و حدود ۸۵ درصد تجهیزات نصب شده است و تا پایان سال ۹۷ افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت سد کمندان و کارخانه فروآلیاژ اظهار داشت:

سد کمندان با افزایش دو شیفت کاری تا سال آینده آب گیری می‌شود و ایجاد فاز دوم کارخانه فروآلیاژ با ایجاد اشتغال ۲۰۰ نفر قطعی است.

فرماندار شهرستان ازنا  پروژه جاده ازنا- شازند را مهم دانست وگفت:

این جاده به علت عرض کم وتردد ماشین‌ها سنگین مشکلاتی را به همراه داشته و با پیگیری‌های نماینده، شوارای تامین، امام جمعه ازنا و شهر مومن آباد و نمایندگان مردمی ۳۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد و در ردیف اعتبارات قرار گرفت و تا عید ۱۲ کیلومتر سهم لرستان در مناقصه قرار گذاشته می‌شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star